5 ترند برتر تکنولوژی در سال 2022

0 143

در سال 2022  و با ادامه همه‌گیری کووید 19 ، ما همچنان شاهد تسریع دیجیتالی شدن و مجازی سازی تجارت و سایر ارکان جامعه خواهیم بود. با در نظر گرفتن این موارد ، پیش‌بینی‌هایی وجود دارد که احتمالاً چند ترند برتر تکنولوژی در سال 2020 وجود خواهد داشت.

همانطور که وارد سال جدید می شویم، نیاز به افزایش روزافزون حجم داده ها و افزایش سرعت محاسبات ، به عنوان مهم ترین محرک‌های تحول دیجیتال ، دوباره جایگاه خود را به دست خواهد آورد.

در این مقاله ما 5 ترند برتر تکنولوژی در سال 2022 را به شما معرفی می کنیم که دانستن آن برای هر فردی ضروری است.

هوش مصنوعی

افزایش گوشی‌های هوشمند ، تلویزیون‌های هوشمند و تعداد زیادی از دستگاه‌های هوشمند دیگر به طور فزاینده ای به معنای قدرت گرفتن هوش مصنوعی (AI) و الگوریتم‌های یادگیری ماشین است که می تواند به شکل نوآورانه‌ای به ما کمک کند. 

خودروهای هوشمند از الگوریتم‌های تشخیص چهره برای تشخیص اینکه آیا ما به جاده توجه می‌کنیم یا خیر استفاده می‌کنند و در صورت خستگی به ما هشدار می‌دهند. گوشی‌های هوشمند از الگوریتم‌های هوش مصنوعی برای حفظ کیفیت تماس استفاده می‌کنند و البته که مملو از برنامه‌هایی هستند که از هوش مصنوعی بهره می‌گیرند. 

هوش مصنوعی در ابزارهایی که ما برای انجام کارهای روزمره از آن ها استفاده می کنیم ، نفوذ کرده است. صنعت یا حوزه شغلی شما هر چه باشد ، احتمالاً متوجه خواهید شد که راه حلی که با هوش مصنوعی طراحی شده است ، زندگی شما را آسان تر می کند. 

هوش مصنوعی، اینترنت اشیا (IoT) و شبکه های فوق سریع در حال ظهور مانند 5G ، همگی در کنار هم قرار می گیرند تا ما را با قابلیت هایی که چند سال پیش نداشتیم ، آشنا کنند. 

5 ترند برتر تکنولوژی در سال 2022

سرویس‌های مهارت بخشی

در سال‌های اخیر صنعتی پدید آمده است که هدف آن این است که مهارت‌ها و ابزارهای لازم مبتنی بر فناوری را در دستان بخش بزرگی از جامعه ، بدون توجه به تخصص یا تجربه‌شان قرار دهد. 

از بازاریابی گرفته تا منابع انسانی ، مدیریت پروژه و برنامه ریزی ، راه حل های مختلف مبتنی بر هوش مصنوعی در این چند سال به وجود آمده است. 

در سال 2022 ما همچنان شاهد ایجاد شرکت‌هایی خواهیم بود که زیرساخت‌های هوش مصنوعی و اینترنت اشیا را بدون داشتن یک سرور یا کد اختصاصی به کار می‌گیرند. رابط‌های بدون کد با وجود کمبود دانش برنامه‌نویسی یا درک دقیق از ساختار داده‌ها ، محبوب‌تر از قبل خواهند شد. 

همانطور که فناوری‌های مختلف بالغ می شوند و با امکانات ارائه شده توسط زیرساخت ابری همگرا می شوند ، کمتر شاهد توقف کارها به دلیل کمبود مهارت های فنی خواهیم بود.

مجازی سازی

در طول سال‌های 2020 و 2021 و همه گیری کرونا ، بسیاری از ما مجازی‌سازی کار در دفاتر و محل‌های کاری خود را تجربه کردیم.  

در سال 2022 ، ما به طور فزاینده‌ای با مفهوم متاورس آشنا خواهیم شد که جهان های دیجیتالی و مجازی پایداری است که به موازات دنیای فیزیکی ما در جریان است. در متاورس می توانیم بسیاری از کارهایی که عادت داریم در دنیای واقعی انجام دهیم را در دنیای مجازی انجام دهیم. 

با افزایش نرخ دیجیتالی شدن ، متاورس به ما امکان می دهد تا تجارب بهتر ، متقاعدکننده‌تر و در نهایت ارزشمندتری از قلمرو دیجیتال داشته باشیم. 

در حالی که بسیاری از ما واقعیت‌های مجازی را از طریق هدست‌ها تجربه کرده‌ایم ، طیف وسیعی از دستگاه‌های جدید به بازار می‌آیند که تجربه برخورد لمسی و حتی بویایی را بسیار بهبود می‌بخشند.

5 ترند برتر تکنولوژی در سال 2022

شفافیت و پاسخگویی

برای اینکه هر فناوری بتواند به خوبی کار کند ، ما انسان‌ها باید بتوانیم به آن اعتماد کنیم. ایده هوش مصنوعی شفاف و قابل توضیح در سال‌های اخیر محبوبیت بیشتری پیدا کرده است.

دولت‌ها نیز به وضوح می‌دانند که نیاز به یک چارچوب نظارتی وجود دارد. قانون برخی دولت‌های اروپایی ، استفاده از هوش مصنوعی برای ایجاد سیستم‌های امتیازدهی اجتماعی و استفاده از ابزارهای تشخیص چهره در مکان‌های عمومی را منع می‌کند. 

همچنین فهرستی از اثرات بالقوه خطرناک وجود دارد که ارائه‌دهندگان راه‌حل‌های مبتنی بر هوش مصنوعی باید قبل از عرضه سیستم‌هایشان به آن ها توجه کنند.  

ساندار پیچای مدیر عامل گوگل ، گفته است که اگرچه نظارت بر هوش مصنوعی را ضروری می‌داند ، اما باید توازنی وجود داشته باشد تا اطمینان حاصل شود که نوآوری‌های مختلف را خفه نمی‌کنند. 

این عمل متعادل کننده احتمالاً در سال 2022 به موضوعی برجسته‌ای تبدیل می شود ، زیرا افراد بیشتری از تأثیرات مثبت و منفی که هوش مصنوعی و سایر فناوری‌ها بر جامعه خواهند داشت، آگاه می شوند.

راه حل های انرژی پایدار

در طول همه‌گیری کویید 19 ، انرژی‌های تجدیدپذیر تنها شکلی از انرژی بود که مصرف آن بسیار افزایش یافت. 

در سراسر جهان ، مصرف انرژی های تجدیدپذیر در طول ده هفته اول قرنطینه 40 درصد افزایش یافت. این امر منجر به این شده است که سرمایه گذاری فزاینده‌ای برای تولید انرژی از منابع تجدیدپذیر در سال های آینده انجام شود.

آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) تخمین می‌زند که در سال 2020 حدود 40 درصد بیشتر از سال قبل از انرژی‌های تجدیدپذیر استفاده شده است و پیش‌بینی می‌شود که این رشد تا سال 2022 ادامه داشته باشد. 

منابع انرژی در حال ظهوری مانند سوخت های زیستی و هیدروژن مایع ممکن است کمی پس از سال 2022 ایجاد شوند ، اما پیشرفت‌ در این زمینه‌ها احتمالاً سرفصل خبرها خواهد بود. 

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x