10 ویژگی مشترک بین کارآفرینان موفق

0 188

بسیاری از افراد آرزو دارند که یک کارآفرین موفق باشند اما کارآفرینان موفق یک سری ویژگی های مشترک دارند.

کارآفرین بودن می تواند نتیجه فوق العاده ای داشته باشد ولی قطعا کار راحتی نیست. به طور متوسط ، کارآفرینان بیشتر از کارمندان خود کار می کنند و ساعات طولانی تری را برای کسب و کار خود وقت می گذارند.  

نمی توان از این مسئله چشم پوشی کرد که موفقیت برای یک تجارت یا کسب و کار تا حد زیادی نتیجه چشم انداز ، تلاش و توانایی کارآفرین موسس آن است. ما در این مقاله 10 ویژگی مشترک بین کارآفرینان موفق را بیان می کنیم.

10 ویژگی مشترک بین کارآفرینان موفق

ویژگی مشترک بین کارآفرینان موفق

1. چشم انداز

کارآفرینان موفق چشم انداز روشنی برای تجارت خود دارند و می توانند به طور خلاصه اهداف و موقعیت بازار هدف را بیان کنند. آنها چه کسی ، چه چیزی ، کجا ، چه موقع و چرایی تجارت و کسب و کار خود را شناسایی کرده اند.

2. علاقه و اشتیاق

یک کارآفرین موفق علاقه و اشتیاق زیادی برای تجارت خود دارد. اگر کاری را که انجام می دهید دوست نداشته باشید ، صرف ساعت های طولانی برای آن سخت خواهد بود. افراد با اشتیاق می دانند که چه چیزی آنها را به ادامه کار برای رسیدن به چشم اندازشان سوق می دهد.

3. سرسختی

یک کارآفرینان باید چنان سرسخت باشد که از شکست های کوچک در کار ناامید نشود. نباید به راحتی تسلیم شد و بایستی از اشتباهات خود درس گرفت. کارآفرینان موفق مایل به انطباق و اصلاح برنامه خود هستند تا دفعه بعد موفق شوند.

4. تمایل به کار زیاد

کارآفرین بودن از کارمند بودن سخت تر است. برای موفقیت ، کارآفرین باید مایل باشد که وقت لازم را بگذارد و تلاش بیشتری بکند. غالباً در ابتدا با کار با پرداخت کم یا بدون پرداخت است. کارآفرینان موفق ریسک و کار لازم که دستیابی به اهداف آنها را به دنبال دارد ، تشخیص می دهند. 

5. اعتماد به نفس

کارآفرینان موفق به خود و تجارت خود اعتماد دارند. آنها باید به توانایی و ایده خود باور داشته باشند. هر کارآفرین در این مسیر با مشکلاتی روبرو خواهد شد و کارآفرینان موفق کسانی هستند که اعتماد به نفس خود را برای ادامه کار و بازگشت پس ازشکست حفظ می کنند.

6. انعطاف پذیری

کارها همیشه طبق برنامه پیش نمی روند. یک کارآفرین موفق انعطاف پذیر است. آنها از اشتباهات خود می آموزند و مایل به سازگاری و تغییر در ادامه کار هستند. آنها از دیگران مشاوره می گیرند و در تلاش برای ایجاد رویکردهای جدید هستند.

7. توانایی فروش

یک کارآفرین باید در فروش کاربلد باشد. حتی با داشتن یک تیم فروش باید در زمینه شبکه سازی خبره باشد و بتواند خود و تجارت خود را به بانکداران ، مشتریان ، تأمین کنندگان و کارمندان معرفی کند.

8. مدیریت سرمایه

کارآفرینان موفق ، مدیران مالی خوبی هستند. آنها با احتیاط کامل سرمایه گذاری می کنند و همیشه پول را ردیابی می کنند و جریان نقدی و سرمایه خود را مدیریت می کنند.

9. تمایل به همکاری

یک کارآفرین باید در همه حوزه های کار خود شرکت کند ، اما موفق ترین کارآفرینان محدودیت های خود را می دانند. متوجه می شوند که نمی توانند همه کارها را انجام دهند و مایلند با دیگران همکاری کنند. آنها در صورت لزوم به دنبال مشاوره تخصصی می گردند و هزینه آن را می پردازند.

10. مقاومت در برابر مانع ها

مهم نیست که تجارت شما چقدر موفق باشد ، در جاده ها دست اندازهایی به وجود خواهد آمد. یک کارآفرین موفق زود تسلیم نمی شود و می تواند بعد از عقب نشینی بازگردد. آنها از شکست ها به عنوان فرصتی برای یادگیری و رشد استفاده می کنند. آنها درک می کنند که شکست بخشی از بازی است.

مرجع

5 1 رای
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x