3 نکته برای توسعه کسب و کار در دوران پسا کرونا

0 93

اگر صاحب کسب و کاری هستید ، ممکن است در این فکر باشید که برای دوران پسا کرونا می توانید چه اقداماتی برای پیشرفت کار خود انجام دهید.

برای پیشرفت در کسب و کار ، شما باید قدم های حساب شده ای بردارید که بیشترین سود را برای کسب و کار شما تضمین کند. در اینجا 3 نکته برای توسعه کسب و کار در دوران پسا کرونا بیان شده است. 

بیشتر روی بازاریابی سرمایه گذاری کنید

آیا کسب و کار شما در دوران کرونا با مشکل مواجه شد؟ آیا هنوز هم برای دستیابی به اهداف فروش و سایر شاخص های کلیدی تلاش می کنید؟ اگر چنین است ، ممکن است به این فکر کنید که بودجه بازاریابی خود را کاهش داده و سرمایه بیشتری را به سایر جنبه های کسب و کار خود اختصاص دهید. این فکر قطعا اشتباه است و اکنون زمان متوقف کردن سرمایه گذاری در بازاریابی برای کسب و کار شما نیست!

اغلب اوقات ، صاحبان مشاغل بودجه های بازاریابی خود را زمانی کاهش می دهند که شرکت آنها عملکرد خوبی ندارد. این حرکت همیشه هوشمندانه نیست. شما باید دائماً با مشتریان بالقوه خود در تماس باشید تا آنها را متقاعد کنید که خدمات یا محصولات شما را انتخاب کنند.

اکنون که جامعه کم کم شروع به بازگشت به حالت عادی کرده است ، هم مصرف کنندگان و هم مشاغل آماده اند تا در بازار عرضه حضور داشته باشند. بنابراین ، اکنون زمان آن است که محصولات یا خدمات خود را بیشتر از قبل معرفی کنید.

با اختصاص منابع بیشتر برای بازاریابی ، احتمال افزایش رشد کسب و کار شما بیشتر می شود.

پیاده سازی یک مدل تجاری کاملا مجازی

همه گیری کویید-19 ثابت کرد بسیاری از شرکت ها می توانند به صورت مجازی کار کنند. بسیاری از افرادی که مجبور بودند از مشاغل دفتری به کار از راه دور منتقل شوند ، از اشیوه کار از راه دور لذت می بردند. 

با راه اندازی کسب و کار بصورت کاملاً مجازی ، هزینه های بسیاری برای شرکت شما از بین می شود. به عنوان مثال ، شما نیازی به اجاره فضای اداری ندارید. همچنین نیازی به خرید لوازم برای دفتر ندارید. 

پولی که با پیاده سازی یک مدل کسب و کار کاملاً مجازی پس انداز می کنید ، می تواند به طرق مختلف برای توسعه کسب و کار شما مورد استفاده قرار گیرد. انجام این کار به شما این امکان را می دهد تا در کانال های بازاریابی ، سرمایه گذاری بیشتری کنید.

همچنین می توانید از وجوهی که پس انداز می کنید برای پرداخت هزینه یک برنامه نویس جهت ایجاد برنامه ای مربوط به کسب و کار خود ، استفاده کنید. روش های زیادی برای استفاده از این پس انداز وجود دارد که بازده نهایی شرکت شما را افزایش می دهد.

جریان نقدینگی خود را مدیریت کنید

شما باید تمرکز بیشتری بر جریان نقدینگی کسب و کار خود داشته باشید. اگر این کار را نکنید ، ممکن است در نهایت تصور غلطی از میزان سود واقعی کسب و کار خود در هر ماه داشته باشید. به عنوان مثال ، ممکن است فکر کنید که کسب و کار شما سرمایه ای برای استخدام یک دستیار اضافی دارد ، اما در واقع اینطور نیست.

به منظور جلوگیری از این امر ، باید دقیقاً بدانید که کسب و کار شما ماهیانه چقدر هزینه برای مسائل مختلف نیاز دارد. همچنین باید نحوه محاسبه آن را بدانید و مقدار زیادی از آن را صرف پرداخت حقوق و دستمزد کنید.

استفاده از سیستم جریان نقدی به شما کمک می کند تا منابع خود را عاقلانه مدیریت کرده و باعث گسترش کسب و کارتان شوید. نکته اصلی این است که شما می توانید بدون نیاز به نگرانی در مورد افزایش بودجه ماهانه ، کسب و کار خود را مقیاس بندی کنید.

سخن پایانی

با فرارسیدن دوران پسا کرونا ، شما باید اقدامات لازم را برای اطمینان از رشد کسب و کار خود انجام دهید. باید بیشتر از قبل روی کانال های بازاریابی سرمایه گذاری کنید. همچنین ، پیاده سازی یک مدل تجاری کاملاً مجازی را در نظر بگیرید ، زیرا در هزینه های خود صرفه جویی می کنید. این پول می تواند برای توسعه کسب و کار شما مورد استفاده قرار گیرد. 

در نهایت ، برای مدیریت بهتر جریان نقدینگی شرکت خود در دوران پسا کرونا ، هر کاری که می توانید انجام دهید. این مراحل به رونق کسب و کار شما برای دوران پسا کرونا کمک می کند.

مرجع

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x