5 مرحله ساده برای شروع یک شغل جانبی

0 93

اگر حقوق شغل فعلی شما برای تامین مخارج شما کافی نیست و یا پولی برای پس انداز کردن باقی نمی ماند ، وقت آن است که به فکر شروع یک شغل جانبی باشید. داشتن یک شغل جانبی ، راهی عالی برای کسب درآمد اضافی و کسب تجربه بیشتر است. 

شغل جانبی اولین قدم در جهت افزایش انعطاف پذیری است. خصوصا برای فردی که مخارج خانواده روی دوشش باشد ، وجود یک شغل دوم ، ضروری است. در این مقاله پنج مرحله مهم برای شروع یک شغل جانبی را بیان می کنیم.

1. بازار هدف خود را بشناسید

شناخت بازار هدف و تحقیق در مورد آن قبل از ورود به هر کاری به شما کمک می کند تا نیازها و خواسته های مشتریان بالقوه خود را بدانید و همچنین رقبای خود را در زمینه موردنظر بشناسید. 

تنها راهی که می توانید در مسیر موفقیت قرار بگیرید ، درک شرایط بازار و خواسته های مشتریان است. اگر متوجه شوید که محصول یا خدمات شما مشکلی دارد ، فرصتی برای پیشرفت کسب و کار شما فراهم می شود. همچنین شما اطلاعات بیشتری در مورد علایقات مشتریان و معایبی که رقبا ممکن است به آن توجه نکرده باشند ، خواهید داشت.

2. برنامه ریزی کنید و اهداف خود را تعیین کنید

اهداف شما سوختی است که جاه طلبی هایتان را روشن نگه می دارد. بدون آنها ، ممکن است در پیچ و خم مسیرهای بی پایان گم شوید. مسئله این است که باید بدانید چگونه اهداف خود را تعیین کرده و سپس برای دستیابی به آن اهداف برنامه ریزی کنید.  

برنامه ریزی یک اصل ضروری برای شروع هر شغلی است و یک نقشه راه برای نتایج مورد نظر شما ارائه می دهد. مشخص کردن مجموعه ای از اهداف مورد نظر نیز می تواند بسیار مفید باشد ، صرف نظر از این که چه شغلی را شروع می کنید.

3. با یک پروژه کوچک شروع کنید

تعجب آور نیست که برخی افراد وقت نمی گذارند تا در مورد آنچه واقعاً در یک کسب و کار به دنبالش هستند ، فکر کنند. آزمایش ایده موردنظر با یک پروژه کوچک ، به احتمال زیاد شما را از شکست نجات می دهد.

با یک پروژه کوچک شروع کنید و ببینید چه احساسی نسبت به این شغل دارید. انجام این کار به شما این دیدگاه را می دهد که آیا این نوع شغل با آنچه در زندگی می خواهید مطابقت دارد یا خیر.

4. قبل از شروع به بازاریابی ، برای کار خود مخاطب پیدا کنید

چگونه باید کار خود را به بازار عرضه کنید؟ کدام مخاطب را باید هدف قرار دهید؟ افراد مختلف  در زمان شروع کار این سوالات را از خود می پرسند. زمانی که مخاطب ندارید ، نمی توانید کسب و کار خود را به چالش بکشید. مخاطبان نقش تعیین کننده ای در تعیین شیوه تبلیغات شما دارند.

مهم است که قبل از شروع کار بر روی هر چیزی بدانید مخاطبان شما چه کسانی خواهند بود. بنابراین ، وقتی نوبت به راه اندازی یک شغل جانبی می کنید ، باید قبل از بازاریابی ، مخاطبان خود را پیدا کنید.

قبل از شروع به بازاریابی ، برای کار خود مخاطب پیدا کنید​

5. در مورد آنچه می توانید در دراز مدت انجام دهید ، واقع بین باشید

برای موفقیت در شغل جانبی خود ، برنامه ریزی برای دراز مدت را فراموش نکنید. واقع بین باشید و در نظر بگیرید که آیا می توانید به خواسته خود برسید یا خیر. 

اهداف بلند مدت گام های بزرگی هستند که شما را به جایی که می خواهید می رسانند. تا آنجا که ممکن است بر روی ظاهر نهایی کار خود تمرکز کنید تا این برنامه های بلند مدت بتوانند به مراقبت از سایر جزئیات در طول مسیر کمک کنند. 

مسئولیت های فراوان برای تامین مخارج مالی می تواند دلهره آور باشد. اگر می خواهید آینده خود را در دست بگیرید و بدون نگرانی مالی زندگی کنید ، اکنون بهترین فرصت برای شروع یک شغل جانبی است.

مرجع

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x