3 روشی که تکنولوژی می تواند به استراتژی استخدام شما کمک کند

0 108

امروزه استراتژی استخدام در مشاغل مختلف تغییر زیادی کرده است و روزهایی که کارفرمایان مشغول جستجو در بین رزومه ها برای یافتن بهترین گزینه موجود بودند ، گذشته است. فقط با یک کلیک ، استخدام کنندگان می توانند گزینه های موجود را جستجو کنند و صلاحیت های متقاضیان را بررسی کنند.

امروزه تکنولوژی و ابزارهای دیجیتال یک کمک تاثیرگذار در استراتژی استخدام مورد نظر شرکت ها می باشد. هر کارفرمایی می تواند از ابزارهای داده محور استفاده کند تا انواع خاصی از متقاضیان را مورد بررسی قرار دهد و استخدام متقاضیان را به صورت پویا ارزیابی کند.

اتخاذ تکنولوژی های جدید همچنین می تواند به کارکنان کمک کند تا در صورت استخدام ، از اطلاعات و قدرت و ارتباط بیشتری برخوردار شوند و منجر به افزایش میزان بهره وری می شود.  

در این مقاله سه راهی که با تکیه بر تکنولوژی می توان استراتژی استخدام را بهبود بخشید ، معرفی می کنیم.

1. کمک گرفتن از هوش مصنوعی

هوش مصنوعی در فرآیند استخدام به سازمان ها امکان می دهد که داده های به دست آمده را به سرعت به موارد عملی تبدیل کنند.

خودکار کردن فرآیند جستجو چیز جدیدی نیست ، اما با استفاده از ابزارهای یادگیری ماشین ، استخدام کنندگان با سرعت بیشتری می توانند متقاضیان لایق تر را پیدا کنند.

فناوری هوش مصنوعی می تواند مقادیر گسترده ای از داده ها را اسکن کند ، رزومه ها و سوابق متقاضیان را تجزیه و تحلیل کند و به کارفرمایان کیفیتی که می خواهند ، ارائه دهد.

استراتژیک ترین شرکت های امروزی از بینش یادگیری ماشین استفاده می کنند تا در اسرع وقت کارشان انجام شود و به حداکثر بهره وری برسند. با استفاده از تحلیل داده ها، عواملی که بیشترین تأثیر را بر روی موفقیت کارمندان خواهد داشت ، مشخص خواهند شد.

با همه این اطلاعات ، کارآفرینان می توانند بینش جدیدی در مورد موفقیت استراتژی های استخدام داشته باشند. عملی کردن این بینش ها چیزی است که افراد موفق را از بقیه متمایز می کند.

 

هوش مصنوعی در استراتژی استخدام

2. تنوع استخدام را افزایش دهید

شرکت هایی که توانایی جذب و حفظ استعدادهای متنوع را دارند ، می توانند از مزیت رقابتی بیشتری برخوردار شوند.

هوش مصنوعی در واقع می تواند به از بین بردن تعصبات از طریق الگوریتم هایی که بهترین متقاضیان را ارزیابی می کنند ، کمک کند. بسیاری از سازمان ها برای تنوع در فرایندهای استخدام خود ، از یادگیری ماشین برای نمایش رزومه ها و کاهش سوگیری ناخودآگاه استفاده می کنند. 

پس از استخدام ، ابزارهای مشابه می توانند به شما کمک کنند تا به طور عادلانه میزان بهره وری را با توجه به تنوع افراد بررسی کنید. سازمان ها باید تنظیم شیوه های متنوع استخدام را در نظر بگیرند.

تنوع در استراتژی استخدام

3. با کمک تکنولوژی نیروها را توانمند کنید

شرکت های پیشرو برای داشتن عملکرد برتر و افزایش تعامل ، روی فراهم آوردن فرصت های یادگیری به عنوان بخشی از چرخه کار کارمندان تمرکز زیادی دارند. 

با این حال ، اکثر شرکت های نوپا فرهنگ یادگیری را در سراسر سازمان خود ندارند. بسیاری از شرکتهای نوپا یادگیری را جدا از چرخه کار کارمندان تلقی می کنند و فرصتهای کم و نامنظمی را برای یادگیری روزمره ارائه می دهند. 

استارت آپ های موفق یادگیری را به بخشی جدایی ناپذیر از چرخه کار کارمندان تبدیل خواهند کرد. وقتی شرکت ها فرصت های آموزشی مرتبط با رشد شغلی را فراهم می كنند ، كارمندان احساس می كنند كه منافع بالایی در این شرکت را دارند و به طور طبیعی نسبت به شرکت های كارفرمای خود وفادارتر می شوند.

3. با کمک تکنولوژی نیروها را توانمند کنید​

با رشد شرکت شما ، تیم شما نیز احتمالاً گسترش خواهد یافت و جذب استعدادهای برتر بسیار مهم خواهد بود. در حالی که انتظارات کارمندان ممکن است تغییر کند و نیازهای تجاری شما نیز تغییر می کند ، یک چیز همیشه مسلم است ، کارمندان شما همیشه بزرگترین سرمایه شما خواهند بود.

مرجع

 

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x