7 کاربرد فناوری بلاکچین در راه اندازی کسب و کار

0 148

فناوری بلاکچین کاربردهای زیادی دارد و بسیاری از افراد مشتاق هستند تا ببینند کارآفرینان چگونه از این فناوری استفاده خواهند کرد. در این مقاله 7 کاربرد فناوری بلاکچین برای شروع یک کسب و کار را بیان می کنیم.

درگیرشدن همه بخش ها

فناوری بلاکچین بیشتر درگیر بخش مالی است ، اما می تواند در تعدادی از بخش های دیگر نیز درگیر باشد. از اینترنت اشیا گرفته تا مراقبت های بهداشتی ، زنجیره تامین ، هنر و سرگرمی.

به عنوان مثال ، ایگور ایگرف مدیر عامل شرکت Crypto.tickets ، از بلاکچین برای فروش بلیط ، مدیریت رویدادها و جلوگیری از تقلب و بی نظمی استفاده می کند.

بهبود عملکرد تجاری

گرگ آدامز مالک و مدیر عامل blokt.com ، می گوید بلاکچین می تواند عملکرد یک سیستم تجاری را بهبود ببخشد. گرگ دو شرکت را برای اثبات حرف خود مثال می زند : PowerLedger و OriginTrail.

به نظر می رسد اکثر سرمایه گذاران راه حل های این استارتاپ ها را برای حل مشکلات روزمره می پسندند. بیش از 22 میلیون دلار به OriginTrail و بیش از 17 میلیون دلار به PowerLedger از طرف سرمایه گذاران اهدا شده است.

تسهیل افزایش سرمایه

ایده های جذاب برای مدل ها و محصولات جدید ممکن است برای کسب و کار شما مفید باشد، اما سرمایه در گردش نیز بسیار مهم است. خوشبختانه بلاکچین هر دو هدف را برآورده می کند.

جف کوین رئیس 360 Blockchain USA ، می گوید ارز دیجیتال یک راه حل برای فرایند تامین سرمایه کسب و کارها و استارتاپ ها ارائه می دهد. با استفاده از ارزهای دیجیتال ، استارتاپ ها می توانند سرمایه مورد نیاز را مستقیماً از طریق Token Generation Events جمع آوری کنند. 

در TGE می توان وجوه را مستقیماً از سرمایه گذاران درخواست کرد و بلافاصله وجوه جمع آوری شده را در پروژه ها سرمایه گذاری کرد.

جذب مشتریان جدید

فناوری بلاکچین و ارزهای دیجیتال می توانند بازار هدف شما را گسترش دهند. متخصص حوزه ارز دیجیتال جفری تیمز ، عنوان می کند که اغلب شرکت هایی که بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را می پذیرند ، فروش بیشتری دارند.

به گفته تیمز وقتی رسانه ها شرکت Trophy Pies را برای پذیرش ارز دیجیتال برجسته کردند ، مشتریان این فروشگاه بسیار بیشتر شد.

افزایش امنیت سایبری

بین سال های 2015 تا 2016 ، نقض اطلاعات 40 درصد افزایش یافته بود و در سال 2017 ، شرکت های بزرگی مانند Equifax ، HBO و Instagram نیز این نقض را تجربه کردند که اطلاعات شخصی میلیون ها نفر را تحت تأثیر قرار داد. خوشبختانه از فناوری بلاکچین می توان برای کاهش خطر نقض اطلاعات استفاده کرد.

رسانه ZDNet عنوان می کند که بلاکچین می تواند امنیت سایبری را از طریق زیرساخت شفاف، ردیابی رویدادها ، بهبود حسگر امنیتی و به اشتراک گذاری داده ها افزایش دهد.

حفظ حریم شخصی

حفظ حریم خصوصی به عنوان جنبه‌ی مکمل امنیت سایبری عمل می کند. حفظ حریم خصوصی مسئله بسیار مهمی است ، زیرا افراد ترجیح می دهند از شرکت هایی که بیشتر از اطلاعات مشتریانشان محافظت می کنند ، خرید کنند.

بلاکچین می تواند به منظور ایجاد شفافیت و اعتماد بین مشتریان  و شرکت ها فعالیت کند. SRAX یک نمونه از این ایده را ارائه می دهد و حتی به کاربران این امکان را می دهد که اطلاعات خود را به اشخاص مختلف بفروشند.

حل مشکلات جهانی

یک کارآفرین مانند انریکه مارتینز مدیرعامل WebCapitalists ، از فناوری بلاکچین برای بازسازی کشورهایی که به دلیل بلایای طبیعی ویران شده اند ، استفاده می کند.

او در مصاحبه خود با forbes ، نحوه ایجاد برق از طریق صفحات خورشیدی و بلاکچین را توضیح داد. مارتینز می گوید هنگامی که افراد پنل های موردنظر را در خانه های خود نصب می کنند ، می توانند به راحتی شبکه برق متصل شوند.

در این مقاله چند کاربرد فناوری بلاکچین در شروع یک استارتاپ یا کسب و کار را معرفی کردیم. حال به عنوان یک کارآفرین به شما بستگی دارد که چگونه از بلاکچین برای بهبود و توسعه کسب و کار خود استفاده کنید.

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x