7 روش برای تأثیرگذاری مثبت روی افراد دیگر

0 257

توانایی هر شخص در تأثیرگذاری روی دیگران یکی از مهارتهای اساسی برای رهبران و مدیران در هر سطحی است. بسیاری از ما تصور می کنیم که توانایی تأثیرگذاری در یک فرد به دلیل اعتماد به نفس و کاریزمای او باشد. 

واقعیت این است که همه ما این توانایی را داریم. با این حال ، بیشتر ما در استفاده از این ویژگی ناکام می مانیم ، زیرا معتقدیم که این تأثیرگذاری یک استعداد ذاتی است. این یک مهارت هدفمند است و اگر می خواهید ظرفیت نفوذ خود روی دیگران را پرورش دهید ، در اینجا هفت روش برای یاد گرفتن تأثیرگذاری مثبت روی دیگران آورده شده است. 

1. اعتماد ایجاد کنید و ثابت قدم باشید

اشتباه اساسی که مردم اغلب مرتکب می شوند این است که فکر می کنند تأثیرگذاری می تواند اتفاقی باشد. در کتاب روانشناسی ترغیب، نویسنده آن رابرت سیالدینی تأکید می کند که شما باید اعتماد دیگران را جلب کنید و همیشه منافع آنها را در نظر داشته باشید. برای انجام این کار ایجاد یک رابطه محکم برای هدایت آنها به یک نتیجه خاص، ضروری است. شما باید نشان دهید قابل اعتماد هستید و هدف اصلی شما کمک است.

تأثیرگذاری

2. ارتباط بیشتری برقرار کنید

برای اینکه کاملاً در مسائل درگیر باشید ، بیشتر بشنوید و کمتر صحبت کنید. یک شنونده خوب می فهمد که چه چیزی فرد را از نظر احساسی کنترل می کند. هنگامی که عوامل احساسی را در جهت گیری فکر دیگران درک کردید ، ارتباط شما پیشرفت می کند. اگر ظاهراً حواس پرت یا غیرصمیمانه باشید ، توجه دیگران را از دست خواهید داد و حرف های شما تأثیرگذاری خوبی نخواهد داشت.

3. بیشتر سوال بپرسید

سوالات قدرت بیشتری از هر نوع رفتار کلامی در ترغیب دیگران دارند. هرچه بیشتر بپرسید ، تعامل موفقیت آمیزتر خواهد بود. قبل از ایجاد انگیزه در کسی ، باید ارزشهای اصلی و نیروهای محرک او را درک کنید. اساساً چه چیزی برای آنها ضروری است؟ آنها در زندگی خود چه چیزی را هدف قرار داده‌اند؟

تأثیرگذاری

4. به دیگران آموزش دهید

بیشتر افراد اصولاً دیگران را از طریق آموزش تحت تأثیر قرار می دهند. وقتی به آنها یاد می دهید چگونه گزینه های بهتری انتخاب کنند، بیشتر و بهتر به شما گوش می دهند. جذاب ترین راه برای آموزش یک مطلب الهام گرفتن از طریق استعاره ها و تشبیهات است. دیگران را از طریق تجربیات احساسی قابل درک آموزش دهید و آنها را ترغیب کنید تا در رسیدن به نتیجه پیشگام باشند و پاسخ سوالات خود را کشف کنند. 

5. به اعتراض ها و مشکلات دیگران گوش دهید

مهمترین بحث این است که هرگز در مقابل دیگران قرار نگیرید. بی توجهی به مشکلات آنها را تحریک می کند و این کار شما را در ترغیب آنها سخت می کند. اگر در حقیقت مشکلی از جانب شما به وجود آمده است با آن رو در رو شوید. هیچ کس نمی تواند نقاط ضعف شما را بهتر از خود شما آشکار کند. با انجام این کار همچنین به شما اعتبار داده می شود و به شما امکان می دهد قبل از اینکه فرصت اعتراض به دیگران بدهید نگرانی های آنها را برطرف کنید.

تأثیرگذاری

6. دیگران را صادقانه ستایش کنید

در کتاب چگونه می توان دوستان خود را به دست آورد و بر مردم تأثیر گذاشت ، نویسنده این کتاب Dale Carnegie تأکید می کند که تعریف کردن از شخصی که می خواهید او را متقاعد کنید بسیار حیاتی است. به آنها این احساس را بدهید که مهم هستند. هر شخصی به دنبال ستایش صادقانه است. اما مراقب مرز بین تحسین و چاپلوسی باشید ، زیرا چاپلوسی می تواند اعتماد دیگران را از بین ببرد.

7. دیگران را به چالش بکشید

افرادی که بیشترین تأثیرگذاری را دارند معمولاً کسانی هستند که به طور مداوم بیقه را ترغیب می کنند نسخه های بهتری از خود را نشان دهند. با به چالش کشیدن دیگران برای بالا بردن استانداردهای خود ، یادگیری از شکست ها و عبور از سطحی که برای خود ساخته‌اند، آنها می بینند که قادر به انجام چه کارهایی هستند. هیچ چیز بهتر از چالشی که نیاز به افزایش دانش ، افزایش مهارت ها و تقویت توانایی ها برای رسیدن به سطح موفقیت بالاتر است ، باعث جلب توجه و تأثیرگذاری در دیگران نمی شود.

تأثیرگذاری

هدف شما هر چه که باشد ، خواه بخواهید دیگران را مجبور به انجام کاری یا تغییر چیزی کنید ، باید با در نظر گرفتن این مراحل مهم به هدف خود نزدیک شوید و روی بقیه تأثیر مثبتی ایجا کنید.

مرجع

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x