8 راه برای جلوگیری از فرسودگی شغلی هنگام شروع یک کار جدید

0 113

همه ما در یک نقطه از زندگی کاری خود علائمی مانند افسردگی ، خستگی ، بدبینی و در نهایت فرسودگی شغلی را تجربه می کنیم. 

فرسودگی شغلی ممکن است در هر زمانی و برای هر کسی اتفاق بیفتد ، اما این مورد برای کارآفرینان معمول تر است. در یک نظرسنجی از کارآفرینان نشان داده شد که حدود نیمی از آنها بیش از 50 ساعت در هفته کار می کنند (بعضی از آنها حدود 80 ساعت) و تقریباً بیش از 40٪ آنها فشار روانی زیادی تحمل می کنند. 

بعد از بیماری همه گیر COVID-19 ، این فرسودگی شغلی در حال افزایش است. تقریبا نیمی از کارمندان ایالات متحده احساس می کنند که دچار افسردگی شده اند و از هر چهار نفر یک نفر به دلیل همه گیری ، احساس فرسودگی می کند. 

منطقی است که شروع یک کار جدید اغلب منجر به فرسودگی شغلی می شود. کارآفرینان معمولاً احساس می کنند که هرگز نباید کار خود را متوقف کنند زیرا این معنی را دارد که آنها برای راه اندازی و رشد تجارت خود تلاش کافی انجام نمی دهند. 

در اینجا هشت ایده برای جلوگیری از فرسودگی شغلی هنگام شروع یک کار جدید آورده شده است.

فرسودگی شغلی

مسئولیت را تقسیم کنید

هنگام راه اندازی یک کسب و کار جدید ، درگیر شدن در همه جنبه های تجاری می تواند وسوسه انگیز باشد. اگر یک کار انفرادی دارید ، می توانید یک حسابدار یا یک دستیار مجازی استخدام کنید. 

اگر کارمند دارید ، با تعیین و تقسیم مسئولیت ها از فرسودگی شغلی جلوگیری کنید. مطالعات نشان می دهد که با همکاری بیشتر کارکنان در موقعیت های خود ، رضایت شغلی افزایش می یابد. توانمند سازی کنید و ببینید که تقسیم وظایف چقدر خوب عمل می کند.

انتظارات خود را تعیین کنید

آنچه را که از تیم خود انتظار دارید به طور واضح مشخص کنید و اگر انتظار می رود که کاری در زمانی مشخص انجام شود ، آنها را از قبل مطلع کنید. 

علاوه بر این ، اهداف و انتظارات مشخصی را برای خود تعیین کنید. این فکر که شما تا جایی که می توانید سخت کار کنید یک روش برای تسریع فرسودگی شغلی است. با تنظیم یک برنامه برای یک هفته یا یک ماه ، از کار بیش از حد جلوگیری کنید.

به بقیه و خودتان مرخصی بدهید

در اینجا بارزترین نکته وجود دارد ، استراحت کنید. یک وقفه در واقع باعث می شود که زمانی را که صرف کار می کنید پربارتر باشد. برای تازه سازی روان خود مهم است که در طول روز استراحت کنید. 

فقط یک پیاده روی پنج دقیقه ای می تواند سلامت روان شما را بهبود ببخشد و خلاقیت شما را تقویت کند. تعطیلات کوتاه نیز مدت می تواند موثر باشد ، بنابراین تعطیلات کوتاهتر و مکررتر را در مقایسه با تعطیلات طولانی بیشتر مد نظر قرار دهید.

یک هفته برای فکر کردن به خودتان اختصاص دهید

همانطور که گفتیم ، مرخصی برای شارژ مجدد باتری و افزایش خلاقیت بسیار مهم است. حال یک قدم جلوتر بروید و هفته فکر را در تقویم خود برنامه ریزی کنید. 

بیل گیتس بخاطر این استراحتهای یک هفته ای خود جهت فکر کردن به شهرت رسیده است. با تنظیم هفته فکر ، گیتس برای موفقیت مایکروسافت برنامه ریزی کرد و این کار را بدون ارسال یک پیام متنی یا ایمیل برای تیم خود انجام داد.

فرصت هایی برای رشد ایجاد کنید

یافتن راه های جدید برای رشد و یادگیری شما یا کارمندانتان می تواند یکنواختی روزهای شما را از بین ببرد. وقتی نوبت به حداقل رساندن فرسودگی برای تیم شما می رسد ، کمک به آنها در درک مسیر خود برای دستیابی به نقش های بزرگتر و بهتر نیز به نفع شما خواهد بود. 

هیچ کس نمی خواهد احساس کند که در کار خود در یک بن بست است و یک نقشه راه برای موفقیت به کارمندان شما کمک می کند تا از عهده وظایف فعلی خود برآیند. 

به زندگی شخصی افراد احترام بگذارید

در چند سال گذشته با محو شدن مرز بین روشن و خاموش بودن ساعت ، تعادل بین کار و زندگی شخصی به یک مفهوم مهم تبدیل شده است. بهترین راه برای جلوگیری از فرسودگی کارمندان این است که برای زندگی خارج از کار آن ها فرصت قائل شوید. 

برنامه انعطاف پذیری را تنظیم کنید تا تیم شما بتواند بر اساس زمان و چگونگی انجام کار شبانه روزی فعال باشد. خط مشی برای عدم ارسال ایمیل یا ارتباطات کاری بعد از ساعت مشخصی از شب را ایجاد کنید.

شبکه خود را توسعه دهید

چه یک کسب و کار انفرادی داشته باشید و چه یک تیم هدایت کنید ، هنوز به شخصی احتیاج دارید که بتوانید ایده هایی را خارج از سازمان خود داشته باشید. 

از طریق رویدادهای شبکه مجازی یا تالارهای گفتگوی آنلاین ، در صنعت خود یک مربی یا همکار پیدا کنید که وقتی تصمیمات دشوار پیش روی شماست ، بتوانید به آن اعتماد کنید.

یک منبع انرژی برای خود را مشخص کنید

همه ما یک سرگرمی ، فعالیت یا برنامه روزمره داریم که هر زمان آن را انجام می دهیم شادی را برای ما به ارمغان می آورد. 

روزانه زمانی را برای دویدن ، خوش گذرانی ، نوشتن داستان کوتاه یا داوطلب شدن برای انجام کارهای خیریه اختصاص دهید. اگر به خودتان وقت دهید تا از یک منبع انرژی بهره ببرید ، تقریباً همیشه با تمرکز و آماده به کار خود برمی گردید.

فرسودگی شغلی

فرسودگی شغلی مانند بسیاری از موضوعات مرتبط با بهداشت روان ، همیشه دلیل آشکاری ندارد و مشخص نیست چرا شما احساس ناامیدی و بی علاقگی می کنید. 

اولین قدم برای تشخیص فرسودگی شغلی ، تصدیق تأثیرات آن است. به محض اینکه تشخیص دادید از آن رنج می برید ، می توانید برخی از مراحل بالا را برای حل آن انجام دهید و بهتر از همیشه به کار خود برگردید.

مرجع

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x